Çok Güzel Hareketler Bunlar – BKM

Çok Güzel Hareketler Bunlar

Çok Güzel Hareketler Bunlar

Beşiktaş Kültür Merkezi’nde kurdukları BKM Mutfak grubuyla yaklaşık 3 yıldır televizyon hayatına giriş yapan Yılmaz Erdoğan yönetimindeki genç tiyatro ekibi, herkese tiyatroyu sevdiren bir ekip oldu. Bir demet tiyatro, Neşeli Hayat, Eyyvah Eyvah, Çok filim hareketler bunlar, Çınar Ağacı gibi projelerin üreticisi olan BKM; Çok Güzel Hareketler Bunlar programıyla da zirveye oturdu. Ekibin, Beşiktaş Çarşısı içinde bulunan Beşiktaş Kültür Merkezi’nde sergiledikleri skeçler her hafta yoğun ilgiyle izleniyor.

ERDOĞAN’LAR

Ekibin hocası “Yılmaz Erdoğan” ve programın müziklerini yapan “Deniz Erdoğan” daha da profesyonel işin ortaya çıkmasını sağlayan önemli isimlerden. Ekibin içinde yer alan Oğuzhan Koç ve Eser Yenenler önceden kurdukları “Çakırkeyf” adlı müzik grubuyla tanınmaktaydılar. Ama buna rağmen programda müzik yönünü konuşturan isim Oğuzhan Koç oldu. Yazdığı şarkılar ve bizi başka diyarlara götüren ses rengine sahip olan genç oyuncu Oğuzhan Koç, kendini kısa sürede kitlelere sevdirdi. Domuz gribi, Oskar Töreni Şarkıları, Giden Günlerim Oldu, Aduket, Gül ki Sevgilim ve Wikileaks oyuna yedirdiği  popüler şarkılarından bazılarıdır. Al Ahını ve Sebepsiz Aşk eserleri ise internette dönen bazı amatör çalışmalarındandır.

Emre-Ayşegül-Gülsüm-Ayça-Fozdemir

Ekipte, en başarılı kadın oyuncu ödüllerini toplayan isim ise Büşra Pekin. Başarılı oyunculuğu ve tiplemeleriyle kendinden sıkça söz ettiriyor. En popüler tiplemesi ise Havuçlu Anne olmuştur.

En çok skeç yazanlar listesinde yer alan İbrahim Büyükak, Zeynep Koçak, Eser Yenenler, Murat Eken ve Metin Yıldız yazdıkları skeçlerle insanları güldürmeyi başarabiliyorlar. Ekip 2010 yılında çıkardığı Çok Filim Hareketler Bunlar adlı sinema filmiyle Türkiye tarihinde bir ilke imza attı. Yazdıkları skeçleri “sinemanın imkanlarını kullanarak” bir film haline getiren ekip büyük bir başarı yakaladı.

Ersin Korkut – Fozdemir

Tabi bütün bu güzelliklerin yanında ekibin, Tiyatro kültürünü kötüleştiren yönleri de var. Çocuk izleyicilerin çok fazla olması nedeniyle oyunu izlemeye gelen çocuklara kreş ortamı yaratılması en büyük yapılan hatalardan biri bana göre. Ama televizyona yayın veren bir program olduğu için bu gibi durumların yaşanması muhtemel oluyor, günümüzün televizyon kültürüne bakılınca…
dedicated-server

4 Comments

Yorum bırakın