Ontrava - Türkiye'nin yeni nesil iş ve yaşam portalı
Sponsorlu İçerik Yaşam

Bu Ülkede Enerji Verimliliği Hafife Alınmıyor!

Ge Türkiye
Ge Türkiye

Geçtiğimiz günlerde gazetede gözüme ilişen bir haber, ülkemizde enerji kaynaklarının aslında ne denli önemli olduğunu ve enerji kullanımının ekonomi ile çok yakın bir ilişki içerisinde olduğunu anlamamı sağladı. Haber GE Türkiye’nin enerji verimliliği hakkında yazısı ve bu yazıda anlatılanların değerlendirilmesiyle ilgiliydi. Ele alınan konular o kadar mühimdi ki, bu ülkede yaşayıp da, bu konuları dikkate almamak mümkün değil!

Her kelimesine, her cümlesine sonuna kadar katıldığım GE Türkiye’nin enerji verimliliği hakkında yazısı aslında birey olarak da bu verimli kullanıma katkı sağlayabileceğimizi çok net ortaya koyuyor. Elbette evlerimizde üretim yapmıyor, teknolojik cihazlar geliştirmiyoruz. Ancak enerjinin de maksimum oranda kullanılmasını önleyebiliriz. Özellikle tükenebilir enerji kaynaklarının daha idareli bir şekilde kullanılması aslında bizim elimizde!

İddialarıyla Değil Yaptıklarıyla Şaşırtan Firma!

Bu haberi gördükten sonra GE firmasını araştırmaya başladım. Önce yazının habere dönüştürülmemiş halini okudum ve firma da işte bu noktada dikkatimi çekti. Yazıya   geturkiyeblog.com adresinden ulaşılabiliyor. Firma günümüz dünyasında pek çok firmanın üstlenmediği bir misyonu üstlenerek çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Teknolojinin insanların lehine kullanılması için daha neler yapılabilir noktasında harika çalışmalar sürdürdüklerini öğrendim. Firmanın teknoloji ve enerji verimliliği konusunu bu denli yakından ele alması açıkçası beni şaşırttı. Aslında özellikle lider konumda olan tüm firmaların bu tür misyonlar edinmesi gerekiyor. Bir anlamda bunu bir görev olarak düşünmeliler.

Gençlerin dünyasına hitap eden bir çalışma şeklini benimsedikleri hemen dikkatimi çekti. Nerede gençler varsa, sponsor, organizatör ve benzeri konumlarda GE firması orada! Gençlerin bir yandan bu önemli konularda bilinçli bir şekilde yetişmelerini sağlarken diğer yandan çeşitli projeler geliştirmeleri yönünde onları teşvik ediyor. Hatta geliştirilen projelerle bizzat ilgileniyor.

Dünyanın en büyük dördüncü şirketi olmalarına şaşırmamak lazım! Sadece kendi ülkelerinin değil tüm dünyanın sorunlarını ele alan projeler geliştirmeleri ve çalışmalarda bulunmaları zaten şirketin gerek ekonomi dünyasında gerekse insanların nazarında büyümesini sağlayacaktır. Zira şirket ile ilgili şaşırmadığım tek yönünün dünya büyükleri arasında yer almaları olduğunu söyleyebilirim. Yarına daha güzel bir dünya bırakmak için bu tür şirketlere her zaman ihtiyaç oldu, bundan sonra da olacaktır.

Yorum yaparak bu yazıdaki tartışmaya katılın