İstanbul’u havadan gören gencin dramı :)

Türk Hava Yolları Havadan

Türk Hava Yolları Havadan

 

Merhaba İstanbul! Eğitimim gereği bulunduğum Karadeniz’in kasvetli havasından uzun bir aradan sonra kurtulmayı başardım ve doğup büyüdüğüm yerlere tatil için geri döndüm :) Ordu-Giresun Havalimanı henüz tamamlanmadığı için, o çok merak ettiğim uçuş deneyimine henüz kavuşamamıştım. Daha doğrusu uçağa binecek kadar uzak bir yere gitme gereği duymamıştım. Ama artık uçağa binmek için bir sebebim vardı :)

Bulunduğum yere en yakın havalimanı olacak olan ve yapımı devam eden Ordu-Giresun Havalimanı tahminen Şubat 2014’te açılacak. Fakat ben o zamana kadar sabredemeyerek, Trabzon Havalimanı üzerinden İstanbul’a uçma kararı aldım. (Ek bilgi vermek gerekirse, Giresun’da yeni sefere başlayan Havaş servis araçları Giresun-Trabzon Havalimanı arası 2 saatlik yolculuk için 20 TL almakta)

 

İstanbul Atatürk Havalimanı’na göre daha sakin olan Trabzon Havalimanı’ndaki sabah 09:45 uçuşum; İstanbul’daki hava muhalefeti nedeniyle iptal edilince, Türk Hava Yolları / Turkish Airlines tarafından bir sonraki uçağa transfer edildim. İlk uçuş heyecanım, bu olayla daha da alevlenmiş oldu :)

İstanbul’u havadan gören gencin dramı diye başlık atmamın anlamlı bir sebebi vardı. Çünkü yıllardır her yerini keşfetmeye çalıştığım şehri, ilk defa binlerce feet yukarıdan görme fırsatı elde etmiştim. Bu da benim için büyük ve heyecan dolu bir şaşkınlıktı.

İstanbul’un üzerinde saniyeler içerisinde oradan oraya özgürce gitmek çok şaşırtıcıydı. Hele ki oturduğum evin üstlerinde dolaşmak kadar keyif verici bir şey yoktu. Yolculuğumun İstanbul semalarındaki anları adeta rüya gibiydi. Üstüne bir de Türk Hava Yolları kalitesi eklenince, hayatımın en mutlu yolculuğunu yaşamış oldum :) Ama hala uçak nasıl olup da uçabiliyor, anlamış değilim.

Uçaktan çektiğim bazı İstanbul fotoğraflarını da sizinle paylaşıyorum. Bu uçuş deneyimini herkesin bir gün mutlaka yaşamasını diliyorum :) Ayrıca, Boeing B739 uçağıyla bana bu harika uçuş deneyimini yaşatan Avrupa’nın en iyisi olma yolunda başarılı bir vizyonla ilerleyen gururumuz Türk Hava Yolları / Turkish Airlines‘a da teşekkür ediyorum. Fotoğrafların daha fazlasını dilerseniz anlık olarak Instagram albümümden de görüntüleyebilirsiniz.

Havadan İstanbul Fotoğrafları

Havadan İstanbul Fotoğrafları

NOT: İstanbul’daki kar yağışının etkili olduğu 3 gün boyunca uçuş iptali korkumdan dolayı Twitter hesabımdan başınızı biraz ağrıtmış olabilirim. Bunun için de ayrıca özür dilerim :)
dedicated-server

1 Comment

  • Fatih bey,yazınızı ve paylaşmış olduğunuz fotoğrafları keyifle takip ettim.Fakat bir yanlışı ya da sizde oluşmuş yanlış bilginin düzeltilmesi geregini düşünerek bu yorumu yazıyorum.Boeıng 739 diye bir uçak tipi yoktur.”O” boeıng 737-900 ER modelidir.Bilgilerinize,selamlar…

Yorum bırakın