İkarus model eski otobüsler İstanbul’un faciası!

İkarus İETT otobüs

İkarus İETT otobüs

 

İstanbul’un emektar otobüsleri olan İkarus model otobüsler, artık İstanbullulara eziyet veriyor. Tamamen külüstür olarak nitelendirebileceğimiz otobüsler İstanbul’un önemli otobüs güzergahlarında hizmet veriyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Otobüs AŞ’yi kurarak bu eski model otobüsleri emekliye ayıracağını belirtmişti. Fakat otobüsler hala İstanbul’un önemli otobüs hatlarında çalışıyor.

İkarus modellerinden nefret etmenin ise birçok sebebi var. Modeller; Anadolu Yakası’nda Üsküdar ve Kadıköy hatlarında, Avrupa yakasında ise Eminönü hatlarında yoğunlaşıyor.

OTOBÜS ŞOFÖRÜNE HELAL OLSUN!

Eski model otobüsleri kullanan usta şoförlere öncelikle kocaman bir “Helal olsun” demek istiyorum. Çünkü bu hurda otobüsü idare etmek çok zor. Fakat şoförler hergün bu otobüslerde ehemmiyetli olarak yolcuları taşımak zorunda kalıyor. Yeni modern otobüsleri kullanan şoförlere göre daha fazla maaş almaları gerektiğini düşünüyorum :)

GÜRÜLTÜ, SOSYALLİĞİ ENGELLİYOR :)

Otobüsler hareket halindeyken karşı koltukta oturan arkadaşınızla muhabbet etmeniz neredeyse imkansız. Mecburen bağıra bağıra konuşmak zorunda kalıyorsunuz. Ve engelli vatandaşların otobüse binmesi imkansız gibi bir şey, yani çok zor.

AYAKTA DURMAK GÜÇ!

İkarus modellerinde ayakta durmanız imkansız. Şöför bazı hatlarda bu otobüsleri o kadar hızlı kullanıyor ki, yolcular her an kaza yapma korkusuyla yolculuk yapıyor. Otobüste oturursanız belki daha rahat bir yolculuk geçirebilirsiniz. Fakat ayaktaysanız vay halinize…

İstanbullulara bu kadar eziyet veren ve kötü bir görüntü oluşturan İkarus modelleri, Dünya Metropolü İstanbul’da hala hizmet vermeye devam ediyor. İstanbul’u tamamen terk edecekleri gün ise bilinmiyor.

Bunu şimdi paylaşın:Share on Facebook2Tweet about this on Twitter4Share on Google+5Email this to someoneShare on LinkedIn1Share on TumblrPin on Pinterest2

Yazar hakkında

Fatih Özdemir

İstanbul'un en tarihi semti olan Eminönü'nde 20 Kasım 1993'te dünyaya geldim. Blogger, Sosyal medya, Pazarlama, Reklam, Web Tasarım ve Dijital Medya ile yakından ilgileniyorum. İstanbul ise ayrıca bir ilgi alanım. Birçok Dijital iletişim ajansında da çeşitli görevlerde çalıştım. Bunun yanında İngilizce İşletme bölümünde lisans eğitimi alıyorum.

Facebook Yorumları


Yorum

Yorum bırak
  • BUNCA SENE HİZMET VERMİŞ ARAÇLARA BU SÖYLENMEZ. ACABA SKODA OTOBÜSE BİNDİNMİ OZAMAN NE YAZARDIN BİLEMEM.

  • Belediye başkanımiz sayın topbaş gereken hassasiyeti gösteriyorlardir ona ve canım başbakanima sonsuz teşekkürler türkiye ve ıstanbul sizinle gurur duyuyor

  • Ya Fatih abi gezmeye geldim 2. kez varya ilk geldiğimde trafik, 2. geldiğimde otobüsler bıktırdı. :D

  • Gerçektende bu otobüslerin hala hizmette olması çok vahim bir durum. Ama yeni otobüslere geçiliyor. Bu zaman alacaktır ama birkaç yıl sonra o otobüsleri görmeyeceğiz. En azından ben böyle umuyorum.

  • Kadıköyde oldu bugün bu olay. gerçekten bu otobüslerin hala İstanbul’da hizmet vermesi şaşırtıcı. Onlara yapacağınız bakım yerine yeni otobüs alın daha iyi.

Siz de yorumunuzu buraya bırakabilirsiniz

fozdemir-logo-webCopyright © 2010-2014. Created by Fatih Özdemir | domain sorgula | giresun | giresun üniversitesi