İkarus model eski otobüsler İstanbul’un faciası!

YAZAR: - Kategori: Ulaşım
31 Ocak 2013 - 20:26 - 8 Yorum
Share on Facebook2Tweet about this on Twitter4Share on Google+5Share on LinkedIn1Pin on Pinterest2Digg thisShare on Reddit0Share on StumbleUpon0Share on Tumblr> Bu yazıyı paylaşın
İkarus İETT otobüs

İkarus İETT otobüs

 

İstanbul’un emektar otobüsleri olan İkarus model otobüsler, artık İstanbullulara eziyet veriyor. Tamamen külüstür olarak nitelendirebileceğimiz otobüsler İstanbul’un önemli otobüs güzergahlarında hizmet veriyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Otobüs AŞ’yi kurarak bu eski model otobüsleri emekliye ayıracağını belirtmişti. Fakat otobüsler hala İstanbul’un önemli otobüs hatlarında çalışıyor.

İkarus modellerinden nefret etmenin ise birçok sebebi var. Modeller; Anadolu Yakası’nda Üsküdar ve Kadıköy hatlarında, Avrupa yakasında ise Eminönü hatlarında yoğunlaşıyor.

OTOBÜS ŞOFÖRÜNE HELAL OLSUN!

Eski model otobüsleri kullanan usta şoförlere öncelikle kocaman bir “Helal olsun” demek istiyorum. Çünkü bu hurda otobüsü idare etmek çok zor. Fakat şoförler hergün bu otobüslerde ehemmiyetli olarak yolcuları taşımak zorunda kalıyor. Yeni modern otobüsleri kullanan şoförlere göre daha fazla maaş almaları gerektiğini düşünüyorum :)

GÜRÜLTÜ, SOSYALLİĞİ ENGELLİYOR :)

Otobüsler hareket halindeyken karşı koltukta oturan arkadaşınızla muhabbet etmeniz neredeyse imkansız. Mecburen bağıra bağıra konuşmak zorunda kalıyorsunuz. Ve engelli vatandaşların otobüse binmesi imkansız gibi bir şey, yani çok zor.

AYAKTA DURMAK GÜÇ!

İkarus modellerinde ayakta durmanız imkansız. Şöför bazı hatlarda bu otobüsleri o kadar hızlı kullanıyor ki, yolcular her an kaza yapma korkusuyla yolculuk yapıyor. Otobüste oturursanız belki daha rahat bir yolculuk geçirebilirsiniz. Fakat ayaktaysanız vay halinize…

İstanbullulara bu kadar eziyet veren ve kötü bir görüntü oluşturan İkarus modelleri, Dünya Metropolü İstanbul’da hala hizmet vermeye devam ediyor. İstanbul’u tamamen terk edecekleri gün ise bilinmiyor.

Share on Facebook2Tweet about this on Twitter4Share on Google+5Share on LinkedIn1Pin on Pinterest2Digg thisShare on Reddit0Share on StumbleUpon0Share on Tumblr> Bu yazıyı paylaşın

Etiketler: , ,

Yorum bırakın! (Artık adınızı ve mail adresini yazmak zorunda değilsiniz)

  1. BUNCA SENE HİZMET VERMİŞ ARAÇLARA BU SÖYLENMEZ. ACABA SKODA OTOBÜSE BİNDİNMİ OZAMAN NE YAZARDIN BİLEMEM.

  2. Belediye başkanımiz sayın topbaş gereken hassasiyeti gösteriyorlardir ona ve canım başbakanima sonsuz teşekkürler türkiye ve ıstanbul sizinle gurur duyuyor

  3. Gerçektende bu otobüslerin hala hizmette olması çok vahim bir durum. Ama yeni otobüslere geçiliyor. Bu zaman alacaktır ama birkaç yıl sonra o otobüsleri görmeyeceğiz. En azından ben böyle umuyorum.


Loading Facebook Comments ...

No Trackbacks.


Giresun Blog

Tavsiye Yazılar

QR KOD

Fozdemir QR CodeReklam

%100 Garantili Çeviri İçin Gereken Şartlar

Çeviri yapmak, son derece karmaşık ve zor bir iştir. Sonuç olarak bir dilde yazılan bir cümleyi ya da bir metni başka bir dile çevirmek sanıldığı kadar kolay değildir.

Devamını okuyun
Markalar

Mutlu Anlarınızı Kayakapı Premium İle Taçlandırın

Nevşehir ve Kayseri illeri arasındaki ovada şekillenen peribacalarındaki Kayakapı otelinde balayı ve en özel anlarınız için kayakapı lüks ve romantik bir konaklama imkânı sunmaktadır.

Devamını okuyun
Reklam

Yedigün kapaklarından Porsche çıkar mı?

Yedigün, Nisan-Mayıs aylarında yapacağı Porsche hediyeli kampanyasına eğlenceli ve zekice bir teaser’la başlıyor.

Devamını okuyun
Fozdemir

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

DESIGNED BY FATİH ÖZDEMİR