İstanbul’a en yüksekten bakın: İstanbul Sapphire

YAZAR: - Kategori: Alışveriş Merkezi, İstanbul
06 Mart 2011 - 18:10 - 23 Yorum
Share on Facebook10Tweet about this on Twitter5Share on Google+1Share on LinkedIn4Pin on Pinterest0Digg thisShare on Reddit0Share on StumbleUpon0Share on Tumblr> Bu yazıyı paylaşın
İstanbul Sapphire

İstanbul Sapphire

Avrupa’nın en yüksek binası olma ünvanını taşıyan Tabanlıoğlu mimarisiyle bezenen İstanbul Sapphire 4 Mart’ta açıldı.

Sapphire Çarşı, Sapphire Seyir Terası ve Sapphire Rezidans olarak üç ayrı işlevi olan bu binanın 10 bodrum katının altısı otopark, diğer dördü ise alışveriş merkezi olarak kullanılıyor.

KilerGYO‘ya ait olan binanın en dikkat çeken bölümü ise Sapphire Seyir Terası. Bu terasla İstanbul’u 360 derece açıyla yaklaşık 225 metre yükseklikten seyredebiliyorsunuz. Projenin kamuyu ilgilendiren Çarşı ve Seyir Terası projeleriyle ilgili ayrıntılı bilgi ve İstanbul’u seyretmenin bedeli yazının devamında!

SAPPHİRE ÇARŞI

İstanbul’un alışveriş merkezleri açısından zengin bir şehir olduğunu biliyoruz. İstanbul’da alışveriş merkezi adına çok çılgın ve büyük proje varken, yeni açılan Sapphire Çarşı‘yı bu konuda iddialı göremedim. Çünkü binanın kıvrılarak yere paralelleşen bölgesine sıkıştırılan alışveriş merkezi projesi tam anlamıyla büyük değil. Bundan dolayı İstanbul’da çok sıkı rakipleri varken buranın alışveriş merkezi yanının tutacağını zannetmiyorum. Çünkü projenin yakınlarında Kanyon ve Metro City gibi önemli alışveriş merkezleri bulunuyor. İlk günler olduğu için biraz kalabalıktı fakat diğer günlerde aynı rağbeti alamaz. Sadece Kağıthane’ye bağlı Çeliktepe gibi yakın semtlerin alışveriş ihtiyacını karşılayıcı nitelikte.

SAPPHİRE SEYİR TERASI!

Projeyi proje yapan en önemli nokta ise Seyir Terası. İstanbul’u Avrupa’nın en yüksek binasının zirvesinden izlemenin ne kadar keyifli olabileceğini anlatmayacağım tabiki. Bunu zaten tahmin edebiliyorsunuz : )

Seyir Terası’na çıkmanın bedeli tam 15 TL, öğrenci ise 12 TL.

Ayrıca projede 4 boyutlu bir İstanbul sineması da bulunuyor. Sinemada İstanbul semalarında 4 boyutlu olarak dolaşabiliyorsunuz. Tabi bunun için de ayrı bir ücret ödemeniz gerekiyor. Ayrıca yazının başlığında belirttiğim gibi açık havalarda Uludağ’ın görülebileceği söyleniyor.

Aşağıda Sapphire Çarşı‘dan objektiflerime yansıyan görüntülere bakabilirsiniz. Seyir Terası’na çıkmadığımı da belirtmek isterim. Çünkü yarın neredeyse İstanbul’da kar bekleniyor. Bundan dolayı soğuk bir havada oraya çıkmak çılgınlık olurdu. Daha sıcak bir yaz ayında, tam günbatımı vaktinde orda olmak, hoşnutluğumu daha da tetikliyor.

NASIL GİDİLİR?

4.Levent’te bulunan binaya en kolay ulaşım yolu M2 Şişhane-Hacıosman metrosu. Metronun 4.Levent istasyonunda indiğinizde çok rahat entegreli bir biçimde ulaşabilirsiniz.

Share on Facebook10Tweet about this on Twitter5Share on Google+1Share on LinkedIn4Pin on Pinterest0Digg thisShare on Reddit0Share on StumbleUpon0Share on Tumblr> Bu yazıyı paylaşın

Etiketler: , ,

Yorum bırakın! (Artık adınızı ve mail adresini yazmak zorunda değilsiniz)

    • Tasarım açısından güzel de… Biraz daha çılgın bir tasarım olabilirdi. Aşağıya inişteki kavis çok havalı tamam. Ama üst kısmı oraya uzak yerlerden çok çirkin duruyor gibi geliyor bana. Full siyah cam kaplama yapılabilirdi.


Loading Facebook Comments ...

No Trackbacks.


Giresun Blog

Tavsiye Yazılar

QR KOD

Fozdemir QR CodeMarkalar

Obeziteyle Baş Etmek Zor Değil

Ama o kadar yaygınlaşmış durumda ki, bu sendroma yakalananların sayısı sadece ülkemizde değil tüm dünyada hızla artıyor.

Devamını okuyun
İstanbul

Vialand Tema Park Yeni Sezon İçin Kapılarını Açtı, Dünyanın Eğlencesi Başladı!

120 bin metrekarelik alanda kurulu, 30 eğlence ünitesi ve 15 bin kişilik kapasitesiyle VIALAND Tema Park, 7’den 77’ye her yaşa sınırsız eğlence sunuyor.

Devamını okuyun
Reklam

%100 Garantili Çeviri İçin Gereken Şartlar

Çeviri yapmak, son derece karmaşık ve zor bir iştir. Sonuç olarak bir dilde yazılan bir cümleyi ya da bir metni başka bir dile çevirmek sanıldığı kadar kolay değildir.

Devamını okuyun
Fozdemir

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

DESIGNED BY FATİH ÖZDEMİR