İstanbul’a en yüksekten bakın: İstanbul Sapphire

YAZAR: - Kategori: Alışveriş Merkezi, İstanbul
06 Mart 2011 - 18:10 - 23 Yorum
Share on Facebook10Tweet about this on Twitter5Share on Google+1Share on LinkedIn4Pin on Pinterest0Digg thisShare on Reddit0Share on StumbleUpon0Share on Tumblr> Bu yazıyı paylaşın
İstanbul Sapphire

İstanbul Sapphire

Avrupa’nın en yüksek binası olma ünvanını taşıyan Tabanlıoğlu mimarisiyle bezenen İstanbul Sapphire 4 Mart’ta açıldı.

Sapphire Çarşı, Sapphire Seyir Terası ve Sapphire Rezidans olarak üç ayrı işlevi olan bu binanın 10 bodrum katının altısı otopark, diğer dördü ise alışveriş merkezi olarak kullanılıyor.

KilerGYO‘ya ait olan binanın en dikkat çeken bölümü ise Sapphire Seyir Terası. Bu terasla İstanbul’u 360 derece açıyla yaklaşık 225 metre yükseklikten seyredebiliyorsunuz. Projenin kamuyu ilgilendiren Çarşı ve Seyir Terası projeleriyle ilgili ayrıntılı bilgi ve İstanbul’u seyretmenin bedeli yazının devamında!

SAPPHİRE ÇARŞI

İstanbul’un alışveriş merkezleri açısından zengin bir şehir olduğunu biliyoruz. İstanbul’da alışveriş merkezi adına çok çılgın ve büyük proje varken, yeni açılan Sapphire Çarşı‘yı bu konuda iddialı göremedim. Çünkü binanın kıvrılarak yere paralelleşen bölgesine sıkıştırılan alışveriş merkezi projesi tam anlamıyla büyük değil. Bundan dolayı İstanbul’da çok sıkı rakipleri varken buranın alışveriş merkezi yanının tutacağını zannetmiyorum. Çünkü projenin yakınlarında Kanyon ve Metro City gibi önemli alışveriş merkezleri bulunuyor. İlk günler olduğu için biraz kalabalıktı fakat diğer günlerde aynı rağbeti alamaz. Sadece Kağıthane’ye bağlı Çeliktepe gibi yakın semtlerin alışveriş ihtiyacını karşılayıcı nitelikte.

SAPPHİRE SEYİR TERASI!

Projeyi proje yapan en önemli nokta ise Seyir Terası. İstanbul’u Avrupa’nın en yüksek binasının zirvesinden izlemenin ne kadar keyifli olabileceğini anlatmayacağım tabiki. Bunu zaten tahmin edebiliyorsunuz : )

Seyir Terası’na çıkmanın bedeli tam 15 TL, öğrenci ise 12 TL.

Ayrıca projede 4 boyutlu bir İstanbul sineması da bulunuyor. Sinemada İstanbul semalarında 4 boyutlu olarak dolaşabiliyorsunuz. Tabi bunun için de ayrı bir ücret ödemeniz gerekiyor. Ayrıca yazının başlığında belirttiğim gibi açık havalarda Uludağ’ın görülebileceği söyleniyor.

Aşağıda Sapphire Çarşı‘dan objektiflerime yansıyan görüntülere bakabilirsiniz. Seyir Terası’na çıkmadığımı da belirtmek isterim. Çünkü yarın neredeyse İstanbul’da kar bekleniyor. Bundan dolayı soğuk bir havada oraya çıkmak çılgınlık olurdu. Daha sıcak bir yaz ayında, tam günbatımı vaktinde orda olmak, hoşnutluğumu daha da tetikliyor.

NASIL GİDİLİR?

4.Levent’te bulunan binaya en kolay ulaşım yolu M2 Şişhane-Hacıosman metrosu. Metronun 4.Levent istasyonunda indiğinizde çok rahat entegreli bir biçimde ulaşabilirsiniz.

Share on Facebook10Tweet about this on Twitter5Share on Google+1Share on LinkedIn4Pin on Pinterest0Digg thisShare on Reddit0Share on StumbleUpon0Share on Tumblr> Bu yazıyı paylaşın

Etiketler: , ,

Yorum bırakın! (Artık adınızı ve mail adresini yazmak zorunda değilsiniz)

    • Tasarım açısından güzel de… Biraz daha çılgın bir tasarım olabilirdi. Aşağıya inişteki kavis çok havalı tamam. Ama üst kısmı oraya uzak yerlerden çok çirkin duruyor gibi geliyor bana. Full siyah cam kaplama yapılabilirdi.


Loading Facebook Comments ...

No Trackbacks.


Giresun Blog

Tavsiye Yazılar

QR KOD

Fozdemir QR CodeReklam

%100 Garantili Çeviri İçin Gereken Şartlar

Çeviri yapmak, son derece karmaşık ve zor bir iştir. Sonuç olarak bir dilde yazılan bir cümleyi ya da bir metni başka bir dile çevirmek sanıldığı kadar kolay değildir.

Devamını okuyun
Markalar

Mutlu Anlarınızı Kayakapı Premium İle Taçlandırın

Nevşehir ve Kayseri illeri arasındaki ovada şekillenen peribacalarındaki Kayakapı otelinde balayı ve en özel anlarınız için kayakapı lüks ve romantik bir konaklama imkânı sunmaktadır.

Devamını okuyun
Reklam

Doğru Çeviri Sitesi Kullanımının Önemi

İnternet dünyası, sorunlarımızı halletmek ve aradığımız verilere anında ulaşabilmek adına son derece kullanışlıdır. İnternet yoluyla çözebileceğimiz sorunların başında çeviri sorunları gelmektedir. Çeviri yapmak, bilindiği üzere son derece zor bir iş olarak göze çarpar. Bir dilde yazılanları bu dilin aksi bir dile çevirmek maalesef büyük zahmet gerektirmektedir. Durum böyle olunca çevirinin değeri daha da artmaktadır. Özellikle iş ve eğitim hayatında bu çevirilere son derece ihtiyaç duyulması, çevirilerin değerini arttırmaktadır. Çeviri yapmak »»

Devamını okuyun
Fozdemir

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

DESIGNED BY FATİH ÖZDEMİR