Ontrava - Türkiye'nin yeni nesil iş ve yaşam portalı
Kültür - Sanat Sponsorlu İçerik

Keyifli Bir Deneyim İçin Sinemia

Okul ve iş arasında yoğun bir tempoya sahibim ve beni rutinden uzaklaştıran tek şey sinema. Vizyon filmlerini takip etmeyi severim.

Özellikle dramatik sinemaya ve korkuya ilgi duyuyorum. Bu türlerde filmleri her zaman takip etmeye çalışıyorum. Bunun dışında komedi filmi izleyip kafa dağıtmak istediğim zamanlar da oluyor. Haftada en az 2 kez sinemaya gittiğimi söyleyebilirim.

Boş zamanlarımın çoğu film listesi hazırlamakla geçiyor. Vizyona çıkacak filmlere bakıyorum ve hangilerine gideceğime karar verip liste hazırlıyorum. Filmleri bilgisayar yerine sinemadan izlemeyi tercih ederim. İzlediğim filmden görsel zevk alabilmek benim için önemlidir ve sinema ekranının verdiği zevki veren başka hiçbir şey yok.

Ancak biraz masraflı bir zevke sahip olduğumun farkındayım. Sinema biletleri oldukça pahalı. Zaman zaman cep telefonu operatörümün kampanyaları sayesinde indirimli bilet bulabiliyorum fakat bu durumda da ciddi bir masraf yapmam gerekiyor. Sinemia ile bu haber sayesinde tanışana kadar sinemaya ayırdığım bütçe benim için ciddi bir sorundu. Ancak bu site sayesinde bütçe sorunu yaşamadan sinemaya gidebiliyorum.

Sinemia, sinemaseverler için büyük bir ayrıcalık. Bir arkadaşımın önerisiyle tanıştığım Sinemia sayesinde, iki bilet fiyatına bir ay boyunca istediğim kadar filme gidebiliyorum. Üstelik bu kampanyalar 3D salonlarında da geçerli. Bilim kurgu, fantastik kurgu gibi görselliğin büyük önem taşıdığı film türlerini seven biri için bunun büyük nimet olduğunu söyleyebilirim.

Bu sistem sadece bütçe konusunda avantaj sağlamıyor. Üyelerine kampanya ve fırsatlardan yararlanma olanağı da sunuyor. Mesela yakın zamanda vizyona girecek olan Warcraft’ın özel ön gösterimine davetliyim. Benim gibi bir fantastik sinema hayranı için daha büyük bir hediye olamazdı. Çekimleri başladığından beri beklediğim bu filmi Sinemia sayesinde herkesten önce izleyebileceğim üstelik bunun için büyük bir masraf yapmam gerekmeyecek.

Sinemia Nedir ve Nasıl Çalışır?

Sinemia, sinemaseverlere uygun bir üyelik ücretiyle her gün bir filme gitme şansı tanıyan bir üyelik sistemi. Müzekart benzeri bir çalışma sistemi var. Belli bir aylık ücret ödeyerek her gün bir filme gitme şansına sahip olabiliyorsunuz. Ayrıca kampanyalardan ve indirimlerden yararlanma olanağı da tanıyor.
Sinemia’nın avantajlarından yararlanmak için Facebook ya da Linkedin hesabıyla üye olmanız gerekiyor. Üyelik işlemini gerçekleştirdikten sonra mail adresinize bir davetiye kodu yolluyor. Daha sonra ilk aylık ücretinizi ödemeniz gerekiyor. Dilerseniz banka hesabınızdan tek çekim olarak ödeme yapabilir, dilerseniz kredi kartınız ile taksite bölerek ödeyebilirsiniz. Kartınız aktif olduğunda Sinemia’nın sunmuş olduğu avantajlardan yararlanabiliyorsunuz. Artık istediğiniz sinema salonuna gidip istediğiniz filme bilet alabilirsiniz.

Belirttiğim gibi, Sinemia her gün bir bilet satın alma imkânı sunuyor. Ancak bu 24 saat sınırıyla gerçekleşen bir şey değil. Örneğin saat 17.00’daki bir seansa bilet aldıysanız, ertesi gün saat 12.00’da bir bilet daha alabiliyorsunuz. Yani elinizde bir bilet aldıktan sonra 24 saat boyunca bloke olan bir kart bulunmuyor.

Sinemia’nın en büyük avantajlarından biri de ileri tarihli bilet alma olanağı sunması. Ayda 4 kere bu imkândan faydalanabiliyorsunuz. Bu sayede filmlerde yer bulamama gibi bir sorun yaşamadan istediğiniz filmi izleme şansına sahipsiniz. Üstelik bunun için internetten alışveriş opsiyonunu kullanmanız yeterli. İstediğiniz koltuğu da seçebiliyorsunuz. Deadpool filminin biletini bu şekilde almış olmasaydım büyük ihtimalle sinema salonunda yer bulamayacaktım. Sinemia’nın sağladığı avantajlar sayesinde istediğim filme günler öncesinden bilet bulabiliyorum. Eskiden bir film için bilet kuyruğuna girmem gerekirdi ancak Sinemia beni bu zorunluluktan kurtardı.
Sinemia’yı 7 aydır kullanıyorum. Sinema sevenler için mükemmel bir sisteme sahip olduğunu söyleyebilirim. Ancak bir sorun yaşadığınız takdirde destek@sinemia.com adresine mail atmanız yeterli oluyor. Firma çalışanları sorununuzla ilgilenip en kısa sürede dönüş yapıyor. Bugüne kadar belirli bir sorun yaşamadım ancak daha önce bir konuda danışmam gerekti ve geç bir saatte mesaj yazmama rağmen destek ekibi dakikalar içinde cevap verdi. Soru, öneri ve şikâyetlerinizin en kısa sürede değerlendirileceğinden emin olaiblirsiniz. Sinemia, müşteriyi asla mağdur etmeme ilkesiyle çalışıyor ve herhangi bir problem söz konusu olduğu zaman en kısa süre içinde ilgilenerek problemin çözülmesini sağlıyor.

Sinemia sisteminden yararlanmak için ise bir mobil uygulama indirmeniz gerekiyor. Kartınız elinize ulaştığında Sinemia’nın Android, iOS, Windows Phone gibi işletim sistemlerinde geçerli olan uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Kartın özelliklerinden faydalanabilmek için gittiğiniz sinemalarda check in yapmanız gerekiyor. Kart, uygulama ile senkronize bir biçimde çalışıyor. Sinemia’nın avantajlarından yararlanmak için mobil uygulamayı mutlaka indirmeniz ve cep telefonunuza kurmanız gerekiyor.
İzleyeceğiniz filme karar veremiyorsanız, Sinemia’nın bu konuda da yardımcı olacağından emin olabilirsiniz. Mobil uygulama bu konuda büyük bir işleve sahip. Vizyona girecek olan filmlerden herkesten önce haberdar olmanızı sağlıyor. Üstelik daha önce izlediğiniz filmlere göre önerilerde bulunuyor. Film sitelerinde ve sayfalarında gezinip izleme listesi yaptığım günler geride kaldı. Sinemia, seveceğim filmleri benim için buluyor.
Web sitesinde de birçok öneri mevcut. Sinemia sosyal özelliği sayesinde sitedeki sinema eleştirilerini ve listelerini görebilirsiniz. İzleyeceğiniz filmleri buradan seçebilir ve kartınız ile bilet satın alabilirsiniz. Eğer film izlemeyi seviyorsanız mutlaka en kısa zamanda bir Sinemia kartı edinmelisiniz. Ben Sinemia ile daha önce tanışmadığım için pişmanım. Ayrıca web üzerinden https://www.sinemia.com/sinema-salonlari sayfasından da salonları inceleyebiliyorsunuz.
Üstelik Sinemia ile bilet aldığınızda 2D, 3D gözlükler için ekstra para vermeniz gerekmiyor. Normalde bu tür filmlere gitmek bir servete mal olacakken, Sinemia ile ayda 55 liraya istediğiniz filme gidebiliyorsunuz. Eğer filmleri sinemada izlemeyi seviyorsanız hemen www.sinemia.com sitesine girin ve oldukça uygun aylık ücretlerle her gün istediğiniz filmi izlemenin keyfini çıkarın.

Yorum yaparak bu yazıdaki tartışmaya katılın

6 Yorum