Eğlence Mekanları İlgilendiğim Markalar Tanıtıcı İçerik

Tiox eğlence simülatörleri Forum İstanbul’da!

tiox
Tiox

Tiox

 

Bugün Forum Istanbul’da 360 derece 3D sinema keyfi yaşayacağınız ve eğlence odaklı diğer simülatörler ile keyifli bir gün geçireceğiniz Tiox Eğlence Merkezi’ndeydim.
Türkiye’deki ilk 360 derece görüntü sunan 360DMAX sinemasının da bulunduğu Forum İstanbul Tiox, eğlence tutkunlarının ilgi odağı olmuş.
Ben bugün Forum İstanbul’da o keyifli anları yaşarken, bana Tiox’un güleryüzlü çalışanı Burak rehberlik etti ve o anlarımı fotoğrafladı :) Sizler için, yaşadığım o keyifli anların da yer aldığı güzel bir yazı hazırladım. Okudukça gidesiniz ve o eğlenceyi keşfedesiniz gelecek!

BÜYÜLEYİCİ KÜRE

Burak’ın rehberliğinde eğlenceye ilk olarak “Büyüleyici Küre” adını verdikleri ve özel kuvvetlere bağlı askerlerin eğitiminde de kullanılan Virtusphere ile başladım. Hazırlıklarım yapılırken (yukarıdaki ana fotoğrafta da gördüğünüz gibi) Jack Pack benzeri bir aleti üzerime geçirildi. Bir an uçucam felan sandıydım :) Ama onun yönümü algılayan bir alet olduğunu öğrenince rahatladım :) Kürenin içine girdiğinizde simülatör artık başlamış oluyor. Elinize verilen silah, kafanıza takılan ve görüntü veren gözlük, gövdenizin üzerindeki cihaz birbiriyle entegre biçimde çalışıyor ve videodaki karakterlerle savaşıyorsunuz. Tabi bu sırada küreyi yürüyerek hareket ettiriyorsunuz. Bu da oyunda ilerlemenizi sağlıyor. Böylelikle belirli bir skor elde ediyorsunuz. Bu konuda pek iddialı değildim aslında :D

 

360 DMAX 3D SİNEMA

Koyu bir 3D film tutkunuyum. Sinemada görmeye değer 2D film yoksa mutlaka 3D tercih ediyorum. Ama bu 3D başka!

Bu 3D size 360 derece görüntü açısı sunuyor. Oturduğunuz döner koltuklarla 360 derece film izliyorsunuz. Ben Ninja ve The Room filmlerini izledim. 3. boyutun nimetlerini sonuna kadar kullanmışlar. Filmi izlerken çoğu zaman irkildiğim ve gözümü kapattığım da oldu. Öyle bir psikolojik etki yaratıyor doğrusu. 360 derece film izleme keyfi gerçekten de müthişti!

 

 

MAXFLIGHT SİMÜLATÖRÜ

Bir diğer eğlence aracı ise Maxflight simülatörü. İçerisine girerek Tren (Roller Coaster) yada Uçak simülatörlerinden istediğinizi kullanabiliyorsunuz. Uçakta kontrol sizdeyken, trende kontrol otomatik gerçekleşiyor. Maxflight ile tepetaklak olarak mükemmel bir eğlenceye dalıyorsunuz :)

[venue id=4e926320c2eebfc9d6d08466]

KISACA :)

Eğer bu yazdığım ve geçirdiğim keyifli anları siz de yaşamak istiyorsanız Forum İstanbul’un içerisinde bulunan Tiox Eğlence Merkezi’ne mutlaka gitmenizi tavsiye ediyorum. Bugün bu keyifli anları yaşamamda yardımcı olan Tiox personeli Burak’a teşekkürlerimi sunuyorum.

Ayrıntılı bilgi almak isterseniz: www.tiox.com.tr

İyi eğlenceler!

Yorum yaparak bu yazıdaki tartışmaya katılın

Yorumunuzu dilerseniz Facebook ve Google Plus ile de yapabilirsiniz

Loading Facebook Comments ...