Ontrava - Türkiye'nin yeni nesil iş ve yaşam portalı
Ulaşım Çözümleri

Tatil İçin En Uygun Uçak Bileti Bulmak

Seyahat etmeyi seviyoruz ve imkanlar el verdikçe de seskisinden daha da sık tatile çıkıyoruz. Artan rekabet ve uçak bileti firmalarının rekabeti dolayısı ile de ucuz uçak bileti bulmak artık eskisinden çok daha kolay. Ancak bizler uçak bileti konusunda püf noktaları pek bilmediğimizden biraz da tembel olduğumuzdan bu fırsatları kaçırıyor gibi görünüyoruz.

Kim ne derse desin biz Türklerin en belirgin huyu işimizi son dakikaya bırakmak. Bu bize artan tatil ve ulaşım maliyeti olarak geri dönüyor. Oysa ki daha uyguna uçak bileti bulmak mümkün.

Uygun Uçak Bileti Bulmak İçin Aklınızda Tutmanız Gerekenler

Hiçbir şey daha ucuza uçmak için birkaç tüyoyu akılda tutarak en uygun fiyata uçak bileti bulmamıza engel değil!

1. Teknolojiyi kullanın

Hepimiz biliriz ki uygun fiyatlı uçak bileti bulmanın ön koşulu zamanında araştırma yapmak. Ancak şu da bir gerçek ki, uçak biletini nasıl aldığınız da en az zaman kadar önemli. Artık hepimizin cebinde akıllı telefonlar varken uygun fiyata uçmak hiç de zor değil. Zamanında araştırmaya başlayın, ki uzmanlar bunun için en az 2 ay öncesinden fiyatlara bakmanızı tavsiye ediyor. Koltuklar satıldıkça havayolu firmaları uçak bileti fiyatlarını yükseltiyor. Elinizdeki teknolojiyi kullanın ve geç kalmayın!

2. Havalimanlarını tarayın

Seyahat etmek istediğiniz destinasyonda, yakın çevrede bulunan havalimanlarını tarayın. Uygun fiyatlı havayollarının indiği havaalanlarını gözden kaçırmayın. Aradaki mesafeyi hesaplayın ve transfer araçlarını araştırın. Mesela Türkiye’da Sabiha Gökçen Havalimanından uçmak Atatürk havalimanından uçmaya göre daha uygun. Farklı başkentlerde de böyle havalimanları var. Onları yine uçak bileti karşılaştırma sitelerine bakarak bulabilirsiniz. Bunların başıdan önereceğimiz turna.com uçak bileti sitesi geliyor.

3. Uçak bileti firmalarını Kıyaslayın

Günümüzde internet üzerinde uçak bileti fiyatlarını karşılaştıran pek çok seyahat arama motoru var. Bunları tercih ederek hem zamandan tasarruf edebilir, hem de havayolu firmalarının ve online seyahat acentelerinin fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Site site gezmekten başınız dönmesin. Turna.com uçak bileti karşılaştırma sitesi en uygun fiyatı grafikler halinde önünüze seriyor.

4. Fiyatları araştırın

Bazı seyahat arama motorlarının hem internet üzerinden hem de akıllı telefon uygulamalarından fiyat alarmı oluşturma özelliği bulunuyor. Seyahat etmek istediğiniz destinasyon için bir uyarı bildirimi oluşturun ve bırakın fiyatları sizin için araştırıp bildirsin.

5. Esnek olun!

Sezonun yoğun olduğu dönemlerden mümkün olduğunca uzak durmak, birkaç ay sonraki uçuşları tercih etmek ve tarih konusunda esnek davranmak daha ucuza uçmanın tüyoları arasında.Diyelim ki Gaziantep uçak bileti almanın peşindesiniz. Herkes 30 Ağustos’ta tatil fırsatını kaçırmayacağından bu tarihte fiyatlar yüksektir. Siz bir diğer haftasonu Cuma akşam gidin ve pazar akşam dönün. Böylesi daha ekonomik olur.

İyi seyahatler!

Yorum yaparak bu yazıdaki tartışmaya katılın

8 Yorum