Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metrosunun yapımına başlandı

YAZAR: - Kategori: Ulaşım
15 Haziran 2011 - 15:20 - 22 Yorum
Share on Facebook17Tweet about this on Twitter11Share on Google+1Share on LinkedIn8Pin on Pinterest0Digg thisShare on Reddit0Share on StumbleUpon0Share on Tumblr> Bu yazıyı paylaşın
Üsküdar Ümraniye Metrosu

Üsküdar Ümraniye Metrosu

Anadolu yakasının ilk metrosu olan Kadıköy-Kartal metrosunun ardından Anadolu yakasına ikinci metro hattının da yapımına başlandı.

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Sancaktepe şeklinde ihale edilen hattın 38 ay sonra İstanbul’a kazandırılması hedefleniyor. 17 km uzunluğundaki metro hattında ana hat tünelleri ve üzerinde delme ve aç-kapa tipinde toplam 16 adet istasyon, depo sahası ve depoya bağlanan 2.750 m bağlantı tünelleri olacak. Böylelikle Üsküdar’dan Sancaktepe’ye 24 dakikada ulaşılabilecek.

16 istasyon!

Anadolu yakasının 2. metro hattı Üsküdar, Fıstıkağacı, Bağlarbaşı, Altunizade, Kısıklı, Libadiye, Çarşı, Ümraniye, İnkilap, Çakmak, Ihlamurkuyu, Altınşehir, Lise, Dudullu, Toplukonutlar, Çekmeköy-Sancaktepe olarak toplam 16 istasyondan oluşuyor.

Avrupa yakası ulaşımıyla entegreli

Yeni hat Avrupa yakasının ulaşım sirkülasyonuna entegre olacak. Böylelikle Anadolu yakası ve Avrupa yakası arasında müthiş bir ulaşım ağı oluşacak. Vatandaşlar birkaç aktarma yaparak kıtalar arasında istedikleri noktalara ulaşabilecek. Hat Metrobüs ve Marmaray’a da entegreli olacak.

Çekmeköy-Sancaktepe’den yolculuk süreleri;

Üsküdar :    24 dk.
Kartal :   59 dk.
Yenikapı :   36 dk.
Taksim :   44 dk.
Hacıosman:   68 dk.
Havalimanı :   68 dk.
Olimpiyat Stadı:  78 dk.

Share on Facebook17Tweet about this on Twitter11Share on Google+1Share on LinkedIn8Pin on Pinterest0Digg thisShare on Reddit0Share on StumbleUpon0Share on Tumblr> Bu yazıyı paylaşın

Etiketler: ,

Yorum bırakın! (Artık adınızı ve mail adresini yazmak zorunda değilsiniz)

  1. Bu yazı yenilenerek ve daha faydalı hale getirilerek 15 Haziran 2011 Çarşamba günü tekrar yayıma alınmıştır. Bundan önceki yorumlar, yazının eski hali zamanına aittir.

  2. Güzel bir proje…55 Bin gibi bir rakamda çok iyi birşey olsa gerek fakat 4 yıl gibi bir süre olunca insana çok uzun geliyo… Kim öle kim kala ama istanbuldaki nufus artışı düşünülürse bu metro hattının yanına 4 sene sonra yenisi başlar … :) :)

  3. çekmeköylü arkadaşım bir işe yaramayacak demişsinde ben madenlerde oturuyorum. yani bu hat madenler değilde senin oradan geçse bende senin gibi yapılacak bu hizmete çamurmu atmalıyım. bırak yapsınlar işte sanada sıra gelir elbet :))
    hem madenlere olmayacak ta neredeye yapılacak? varmı daha merkezi bi yer?

  4. bir çekmeköylü olarak bunun bana yararı ne demek istiyorum?
    9üd iett aracı sözde üsküdar-çekmeköy hattında çalışıyor bu otobus dudullu mağdenler yönünden şahinbey sondurak çalışmakta yani çekmeköy ile alakasız yapılması beklenen bu metro hattıda aynı şekilde ümraniye-dudullu-mağdenler son durak olarak çalışacak yani bizim işimizwe yaramıcak.saıgazi,samandıra,çekmeköy,sultanbeyli,taşdelen, giden tüm otobusler zaten dudullu-mağdenlerden geçiyo yani o hattın metroya ihtiyacı yok illa bu hat kullanılacaksa en azında son durak çekmeköy olsun :s çekmeköylüye yine adını kullanılarak elini yalamak düşüyo :S


Loading Facebook Comments ...

No Trackbacks.


Giresun Blog

Tavsiye Yazılar

QR KOD

Fozdemir QR CodeReklam

%100 Garantili Çeviri İçin Gereken Şartlar

Çeviri yapmak, son derece karmaşık ve zor bir iştir. Sonuç olarak bir dilde yazılan bir cümleyi ya da bir metni başka bir dile çevirmek sanıldığı kadar kolay değildir.

Devamını okuyun
Markalar

Mutlu Anlarınızı Kayakapı Premium İle Taçlandırın

Nevşehir ve Kayseri illeri arasındaki ovada şekillenen peribacalarındaki Kayakapı otelinde balayı ve en özel anlarınız için kayakapı lüks ve romantik bir konaklama imkânı sunmaktadır.

Devamını okuyun
Reklam

Doğru Çeviri Sitesi Kullanımının Önemi

İnternet dünyası, sorunlarımızı halletmek ve aradığımız verilere anında ulaşabilmek adına son derece kullanışlıdır. İnternet yoluyla çözebileceğimiz sorunların başında çeviri sorunları gelmektedir. Çeviri yapmak, bilindiği üzere son derece zor bir iş olarak göze çarpar. Bir dilde yazılanları bu dilin aksi bir dile çevirmek maalesef büyük zahmet gerektirmektedir. Durum böyle olunca çevirinin değeri daha da artmaktadır. Özellikle iş ve eğitim hayatında bu çevirilere son derece ihtiyaç duyulması, çevirilerin değerini arttırmaktadır. Çeviri yapmak »»

Devamını okuyun
Fozdemir

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

DESIGNED BY FATİH ÖZDEMİR