Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metrosunun yapımına başlandı

Üsküdar Ümraniye Metrosu

Üsküdar Ümraniye Metrosu

Anadolu yakasının ilk metrosu olan Kadıköy-Kartal metrosunun ardından Anadolu yakasına ikinci metro hattının da yapımına başlandı.

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Sancaktepe şeklinde ihale edilen hattın 38 ay sonra İstanbul’a kazandırılması hedefleniyor. 17 km uzunluğundaki metro hattında ana hat tünelleri ve üzerinde delme ve aç-kapa tipinde toplam 16 adet istasyon, depo sahası ve depoya bağlanan 2.750 m bağlantı tünelleri olacak. Böylelikle Üsküdar’dan Sancaktepe’ye 24 dakikada ulaşılabilecek.

16 istasyon!

Anadolu yakasının 2. metro hattı Üsküdar, Fıstıkağacı, Bağlarbaşı, Altunizade, Kısıklı, Libadiye, Çarşı, Ümraniye, İnkilap, Çakmak, Ihlamurkuyu, Altınşehir, Lise, Dudullu, Toplukonutlar, Çekmeköy-Sancaktepe olarak toplam 16 istasyondan oluşuyor.

Avrupa yakası ulaşımıyla entegreli

Yeni hat Avrupa yakasının ulaşım sirkülasyonuna entegre olacak. Böylelikle Anadolu yakası ve Avrupa yakası arasında müthiş bir ulaşım ağı oluşacak. Vatandaşlar birkaç aktarma yaparak kıtalar arasında istedikleri noktalara ulaşabilecek. Hat Metrobüs ve Marmaray’a da entegreli olacak.

Çekmeköy-Sancaktepe’den yolculuk süreleri;

Üsküdar :    24 dk.
Kartal :   59 dk.
Yenikapı :   36 dk.
Taksim :   44 dk.
Hacıosman:   68 dk.
Havalimanı :   68 dk.
Olimpiyat Stadı:  78 dk.

Bunu şimdi paylaşın:Share on Facebook17Tweet about this on Twitter11Share on Google+1Email this to someoneShare on LinkedIn8Share on TumblrPin on Pinterest0

Yazar hakkında

Fatih Özdemir

İstanbul'un en tarihi semti olan Eminönü'nde 20 Kasım 1993'te dünyaya geldim. Blogger, Sosyal medya, Pazarlama, Reklam, Web Tasarım ve Dijital Medya ile yakından ilgileniyorum. İstanbul ise ayrıca bir ilgi alanım. Birçok Dijital iletişim ajansında da çeşitli görevlerde çalıştım. Bunun yanında İngilizce İşletme bölümünde lisans eğitimi alıyorum.

Facebook Yorumları


Yorum

Yorum bırak

Siz de yorumunuzu buraya bırakabilirsiniz

fozdemir-logo-webCopyright © 2010-2014. Created by Fatih Özdemir | domain sorgula | giresun | giresun üniversitesi